Pandemi alışkanlıklarımızı etkilediği gibi çoğumuzun çalışma şartlarını da değiştirdi. Geçmişe nazaran çok daha fazla sayıda insan işlerini evinden yürütüyor bugün. Evlerimiz aynı zamanda iş yerlerimiz.

O halde bu ev içi iş ortamlarında motivasyonumuzu artıracak ne tür dekorasyon fikirleri uygulayabiliriz?


Sağlığa ve rahatlığa dikkat

Her şeyden önce rahatlığa dikkat edelim. Çalışma masamız, sandalyemiz, tezgahımız olabildiğince rahat ve ergonomik olmalı. İş yaparken mümkün olduğunca pencerelere yakın olmaya gayret edelim. Doğal ışık ve temiz hava motivasyonumuzu iyileştireceğiz kadar sağlığımız açısından da faydalı olacaktır.

Yeni ev tipi iş yerinizde kendi tarzınıza uygun aksesuarlar ve dekoratif materyaller tercih edebilirsiniz. Canlı çiçekler, küçük akvaryumlar, fanuslar, sevimli hayvan bibloları, iç acıcı tablolar ve resim çerçeveleri çalışma mekanlarımıza şıklık ve neşe katacaktır.

Çalışma malzemelerinizin düzeni için raflar, organizerler çekmeceli küçük dolaplar kullanabilirsiniz.


Konferans görüşmelerinde arka plan seçimi...

Sıklıkla zoom ve benzeri platformlar vasıtasıyla başkalarıyla görüşme yapılan günümüzde, arka plan görüntüsü için en çok tercih edilen unsur kitaplıklar… Şık bir kitaplık tercih edebilir, bu kitaplıkta kitap dışında minyatür dekoratif objelere de yer verebilirsiniz.

Ara sıra küçük molalarda kafayı tazelemek için dart veya benzeri oyunları da odanızda bulundurabilirsiniz. Son olarak konforlu bir kanepe ara sıra masadan uzaklaşıp dinlenmek istediğinizde güzel bir mola yeri olacaktır.

Umarız pandemi bir an önce sonra erer ve herkes nerede daha mutlu ve huzurluysa orada çalışmalarına dönüş yapar.

Sevgiyle kalın.

 


Görsel: freepik