Otoparklara, yoldan geçen araçlara bir göz atın. Araç renklerinin büyük çoğunlukla beyaz ya da gri olduğunu göreceksiniz. Bu durumun piyasanın nabzına göre hareket etmek kaygısı başta olmak üzere pek çok nedeni var. Ama bu tekdüzelik, bu aynılık hali biraz can sıkıcı değil mi? Bir şey eksik bu akışta.

Bilinçli veya farkında olmaksızın, renklere, cıvıltıya, ahenge, kısacası güzel ve zevkli şeyler görmeye ihtiyacımız var. Estetik aslında bir zorunlu gıda ruhlarımız için. Ama modern yaşam çok fazla renk barındırmıyor bünyesinde. Renkler eksik, estetik objeler eksik, çiçekler eksik, sanat eksik. Kişilikler bile o denli renkli değil çoğu zaman, öyle değil mi?

Evet daha renkli ve daha estetik bir yaşantıyı hak ediyoruz. Evlerimizde, ofislerimizde de renkten, cıvıltıdan, süsten mahrum kalan çok önemli alanlar var: Duvarlar!

Sosyo-ekonomik ve kültürel olarak farklılık göstersek de genel eğilimimiz duvarlara pek karışmamak. Oysa harikulade galerilere sahibiz. Göz zevkimizi okşayacak tablolarla, çerçevelerle, fotoğraflarla, panolarla duvarlarımızı renklendirebiliriz.

Güzel bir tablo sizi içine çekebilir. Eğlenceli bir pano mutfağınızı veya çocuk odanızı çok şirin bir hale getirebilir. İçinde güzel anıların sabitlendiği fotoğraf çerçeveleri size kendinizi çok iyi hissettirebilir.

Üstelik her bütçeye ve zevke göre çok fazla seçenek bulunabilir duvarları renklendirmek için.

Tarzınız modern, klasik, pop, ne olursa olsun duvarlar için kendi stilinize uygun bir ürün düşünebilirsiniz.

Başa dönersek, gri ve beyaz arabalar çizik göstermiyor ve kolay satılıyorlar doğru. Ama renkli bir vosvos hepimize çok farklı geliyor değil mi:)